پروتون ایمپین محصولی از شرکت پروتون که در ایران کمتر شناخته شده است. این خودرو در سال ۲۰۰۷ توسط زاگرس وارد شد و در بازه ی قیمتی ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان بود یعنی محدوده قیمتی خودروهایی همچون هیوندایی آوانته ، رنو مگان ، کیا سراتو ، مزدا۳ و پروتون جنتو. که شاید به علت ظاهر بسیار محافظه کارانه و برند ناشناحته با اقبال عمومی روبرو نشد.
ظاهر پروتون ایمپین بر خلاف جنتو بسیار ساده است و بیشتر مورد علاقه افراد سن و سال دار است تا جوانان.
وقتی پشت فرمان خودرو قرار میگیرید استایل رانندگی بسیار اسپرت به نظر میرسد ، فرمان با سفتی مطلوب ، هندلینگ عالی ، داشبورد مایل به سمت راننده و موتور پرشتاب و دور بالا.
پروتون ایمپین دارای موتور کمپرو ۱۶۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ ۱۱۰ اسبی می باشد. ایمپین در سفری که ما به شمال کشور تا شهر آستارا داشته بسیار بهتر از انتظار ما ظاهر شد. با ۵ نفر سرنشین و صندوق بار پر، شتاب گیری خوبی به نمایش میگذاشت و مصرف سوخت ترکیبی حدود ۸% بود.
کابین پروتون ایمپین در بازه قیمتی خودش بسیار با کیفیت جلوه میکند و می توان آن را با کیفیت تر از آوانته و رنو مگان ارزیابی نمود. کابین ایمپین بسیار بی سر و صداست به نحوی که کسانی که در بار اول است سوار آن می شوند از کیفیت مناسب تعلیق و جلوبندی آن کاملا متعجب میشوند.
در مجموع می توان ایمپین را خودرویی مناسب خانواده دانست که شاید ظاهر جذابی نداشته باشد ولی سواری با کیفیتی ارائه میکند. اکنون می توان نمونه های سالم
آن را در بازه قیمتی ۴۵ تا ۸۵ میلیون تومان خریداری نمود که انتخاب خوبی به نظر می رسد.

No automatic alt text available.