ولوو xc60 خوب یا بد

دسامبر 17, 2018
پست توسط: سینا شوقی

Xc60 وارد شده نسل اول معرفی شده این خودرو می باشد که تولید آن از سال ۲۰۰۹ شروع گردید. این خودرو جهت رقابت با ب.ام.و x3 و مرسدس بنز GLK به بازار عرضه گردید.

ولوو xc60 از موتور ۲۰۰۰ توربو بهره می برد  توان خروجی این موتور ۲۴۵ اسب بخار می باشد و گشتاوری معادل ۳۲۰ نیوتن متر تولید می کند.

نگارنده این خودرو را در حدود ۵۰۰۰ کیلومتر مورد استفاده قرار داده است. وقتی اولین بار پشت فرمان این خودرو قرار میگیرید در هنگام بستن کمربند متوجه خواهید شد با یک خودروی اروپایی سر و کار دارید.شتاب این کراس اوور شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، صندلی ها از ارگونومی خوبی برخوردارند خودرو از امکانات خوبی برخوردار است ترمزهای ولوو شما را شگفت زده می کند.

اما در هنگام استفاده از این متوجه خودرو خواهید شد به نوعی این خودرو خیلی مناسب مصرف روزانه در ایران نمی باشد چون دارای موتور بسیار حساسی می باشد و در مواجهه با بنزین و روغن بی کیفیت سریع دچار خرابی می باشد و از دید نگارنده دارای دو ایراد ذاتی نیز می باشد یکی در هنگام شروع با تاخیر گاز میخورد و دیگری پمپ هیدرولیک در هنگام چرخاندن در جای فرمان صدای ناخوشایندی میدهد.

کلام آخر اینکه در حال حاضر نمونه های کارکرده این خودرو در رنج قیمتی خودروهای کراس اوور کره ای می باشد، اگر با بازار فروش محدود و کمبود و گرانی قطعات مشکلی ندارید و به دنبال یک خودرو با اصالت اروپایی از یک برند بسیار معتبر هستید xc60 میتواند یکی از گزینه های شما باشد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید